Vaikų vasaros poilsio stovykla „Vėjo malūnėlis“

Vasarai jau prasidėjus, birželio 5 – 9 dienomis, Kazlų Rūdos pradinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinės grupės ugdytiniams. Vaikai susirinko į stovyklą „Vėjo malūnėlis”, kur jų laukė įdomių užsiėmimų programa, skirta mokinukų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose. Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš trylika metų. Organizuojant vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti draugišką, nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti ir lavinti fizinį aktyvumą, socialinius įgūdžius. Stovykla finansuota Kazlų Rūdos savivaldybės lėšomis.

Vasaros stovyklos „Vėjo malūnėlis” dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir vyko į ekskursiją, pūtė muilo burbulus ir dalyvavo kituose įvairiuose užsiėmimuose. Kiekvieną dieną prieš išleidžiant stovyklautojus namo, vykdavo dienos aptarimas, kurio metu vaikai pasakodavo, kas labiausiai patiko, kaip jautėsi veiklos metu, kokių įspūdžių patyrė.

Pirmoji stovyklos diena buvo skiriama susipažinimui ir ryšio užmezgimui. Vaikai kūrė bendrą stovyklos simbolį – vėjo malūną, taisykles, žaidė susipažinimo ir kitus judriuosius žaidimus. Antrąją dieną stiprinome tarpusavio ryšius - kūrėme bendrus paveikslus iš birių maisto produktų (kruopų, makaronų), o po pietų stovyklautojų laukė staigmena – muilo burbulų šventė. Buvo daug džiaugsmo ir šypsenų! Trečiąją dieną leidomės į kelionę pažinti Birštoną. Pramogų Birštone organizatorius „Čiulba Ulba“ mums suorganizavo įspūdingą orientacinį žaidimą, kurio metu lakstėme po Birštoną stengdamiesi laimėti, sudalyvavome šaudymo iš lankų turnyre. Vaikai mokėsi bendrauti komandose, o taip pat puikiai praleido laiką. Ketvirtąją stovyklos dieną, atsižvelgiant į oro sąlygas vykome į žygį pėsčiomis po Kazlų Rūdos pažintinį miško taką. Čia iš gamtinių medžiagų (kankorėžių, šakų ir kt.) kūrėme bendrą paveikslą, žaidėme aktyvius žaidimus. Ekskursijos į Birštoną ir žygio miške metu mus lydėjo sveikatos priežiūros specialistė Agnė Barkauskaitė, kuri tapo puikia vaikų drauge ir suteikė naudingų žinių apie fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną. Penktąją – paskutinę stovyklos dieną praleidome duodami ir gaudami grįžtamąjį ryšį, gamindami vėjo malūnėlius, priminsiančius mums stovyklą. Taip pat šią dieną sulaukėme svečių – stiklo fėjos Sandros Atkočiūtės, kurios pamokomi ir padedami kūrėme nuostabius dekoruotus veidrodėlius.

Uždarant stovyklą kiekvienas vaikas gavo po diplomą, simbolinį vėjo malūnėlį ir atminimo dovanėlę. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko daug nauja.

Norime nuoširdžiai padėkoti sveikatos priežiūros specialistei Agnei Barkauskaitei už judrumo skatinimą ir sveikos gyvensenos pavyzdžio rodymą vaikams, o taip pat menininkei Sandrai Atkočiūtei už leidimą pažvelgti į nuostabaus stiklo meno pasaulį ir galimybę patiems jį išbandyti. Dėkojame ir linkime pačios nuostabiausios likusios vasaros visiems!

 
 
 
 

DĖMESIO!

Moksleivių rudens atostogos pailgintos dviem dienomis, todėl į mokyklą vaikai grįžta lapkričio 10 dieną.