Vaikų vasaros poilsio stovykla „Avilys“

Vasarai jau prasidėjus, birželio 6 – 10 dienomis, Kazlų Rūdos pradinėje mokykloje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla mokyklos pradinių klasių mokiniams ir priešmokyklinės grupės ugdytiniams. Vaikai susirinko į stovyklą „Avilys”, kur jų laukė pilna įdomių užsiėmimų programa, skirta mokinukų užimtumui vasaros atostogų metu paįvairinti ir ugdyti neformaliose, pilnose įspūdžių veiklose. Projektas yra tęstinis, pradėtas vykdyti pieš dvylika metų. Organizuojant vasaros poilsio stovyklas siekiama pasirūpinti vaikų turiningu laisvalaikiu vasaros atostogų metu bei ugdyti vaikų pilietiškumą.

Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti kūrybingą ir prasmingą poilsį, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius, sukurti nuoširdžią, betarpišką atmosferą, ugdyti fizinį aktyvumą.

Vasaros stovyklos „Avilys” dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, bet ir vyko į edukacinę ekskursiją.

Stovyklos atidarymo dieną vaikai kūrė stendą, taisykles, pynė draugystės apyrankes, kūrė paveikslą ant asfalto, bei rungėsi sportinėse estafetėse.

Antrą dieną buvosusipažinta su kvilingo technika. Taip pat tą dieną poilsis ir žaidimai buvo organizuoti gryname ore. Norėta ne tik leisti mažiesiems stovyklautojams pasivaržyti, bet ir suteikti moksleiviams gerų emocijų, džiaugsmo, mokyti sportinio ryžto.

Trečiąją dieną leidomės į kelionę pažinti Zyplių dvarą. Kuriame dalyvavo edukacinėje keramikos pamokėlėje, buvo supažindinti su dvaro istorija. Didžiausią įspūdį vaikams kelionėje paliko didžiulis nuvirtiąs ąžuolas, ant kurio vaikai galėjo laipioti jo didelėmis šakomis.

Ketvirtąją stovyklos dieną vaikučiai pasišventė kūrybai. Lauke buvo piešiama ant plėvelės. Vaikai sukūrė nuostabius piešinius. Kurie puošė mokyklos kiemą.

Stovyklos uždarymo proga buvo surengtas žygis į mišką, kur buvo ieškomas lobis. Mokytojos Vaida Jurkšienė ir Živilė Butanavičienė įteikė vaikučiams diplomus ir prisiminimo dovanėles už šaunų dalyvavimą stovyklos veiklose. Vaikai puikiai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko nauja. Visi drauge linkime jiems geros ir saugios likusios vasaros!

DĖMESIO!

Moksleivių rudens atostogos pailgintos dviem dienomis, todėl į mokyklą vaikai grįžta lapkričio 10 dieną.